Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z różnicy między behawiorystą a innymi typami weterynarzy. Podstawowa różnica polega na tym, że behawioryści skupiają się głównie na poprawie zachowania psów, podczas gdy inni weterynarze skupiają się na leczeniu lub diagnozowaniu problemów zdrowotnych. Psi behawiorysta jest ekspertem w dziedzinie psychologii zwierząt, a konkretnie tego, jak modyfikować zachowania psów, aby były bardziej pożądane dla właścicieli. Pracują w szczególności z psami, ale mogą również specjalizować się w innych zwierzętach, takich jak koty lub konie.

Możliwości psiego behawiorysty

Behawioryści i trenerzy psów to profesjonaliści, którzy pracują ze zwierzętami, aby pomóc im przyjąć odpowiednie zachowania. Behawioryści często używają nagród i kar, aby zachęcić lub zniechęcić zwierzę do kontynuowania zachowania. Trenerzy psów zazwyczaj stosują kombinację technik, takich jak trening klikerem i pozytywne wzmocnienie, aby przekazać swój punkt widzenia.

Psi behawioryści muszą być w stanie zrozumieć zarówno to, czego chce pies, jak i to, czego chce dla psa właściciel. Oznacza to, że będą wiedzieć, jak prawidłowo komunikować się z obiema zaangażowanymi stronami - coś, co nie wszyscy weterynarze mogą zrobić sami.

Jaka jest różnica między trenerem psów a behawiorystą psów?

Trener psów to ktoś, kto zapewnia psu podstawowe szkolenie. Uczą psa chodzić na smyczy, zachowywać się w miejscach publicznych i słuchać poleceń. Psi behawiorysta to ktoś, kto specjalizuje się w pracy ze zwierzętami, które mają zaburzenia behawioralne. Ci specjaliści są ekspertami od zachowania zwierząt i potrafią określić podstawową przyczynę ich problemu. Trener psów często posiada stopień naukowy w dziedzinie nauk o zwierzętach lub technologii weterynaryjnej. Eksperci od szkolenia psów są dostawcami porad dotyczących zachowania psów. Zapewniają właścicielom psów wiedzę i narzędzia do prawidłowego szkolenia swoich psich towarzyszy. Wyszkoleni eksperci od zachowania psów mogą pomóc zmienić nawyki behawioralne psa za pomocą prostych, ale potężnych technik, które każdy może opanować.

Natomiast psi behawiorysta to osoba z dyplomem z psychologii, która specjalizuje się w analizie behawioralnej. Psi behawiorysta może pomóc rozwiązać problemy behawioralne związane z psami, takie jak lęk separacyjny, strach przed innymi psami lub ludźmi, nadmierne szczekanie lub kopanie. Behawiorysta psa zidentyfikuje przyczynę problemu, a następnie ustali plan leczenia, który może obejmować leki, szkolenie lub inne metody.

 

O blogerze