Maine Coon są również znane jako „delikatni giganci” świata kotów. Są jedną z największych ras na świecie o imponującej sierści oraz ogonie. Koty Maine Coon są znane ze swoich ogromnych rozmiarów, dużych, donośnych głosów i miłości do wody. Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem kota tej rasy, sprawdź co jeszcze powinieneś o nich wiedzieć. Maine Coon są znane ze swojej łagodnej i słodkiej natury, co czyni je popularnym zwierzakiem w wielu krajach. Maine Coony dobrze radzą sobie z innymi zwierzętami domowymi i dziećmi, ale mogą być zbyt niezależne dla osób prowadzących aktywny tryb życia.

Kot Maine Coons

Maine Coon, znany również jako „American Longhairs” i „Colonies Cats”, pochodzi z USA i został po raz pierwszy pokazany na wystawie kotów w 1878 roku.

Maine Coon to bardzo duża rasa kotów domowych o charakterystycznym wyglądzie fizycznym i osobowości. Ten długowłosy kot zazwyczaj rośnie do około 14 funtów (6,4 kg) i mierzy 20 cali (51 cm) od łapy do czubka ogona. Ich sierść może być krótka lub długa, ale zawsze jest gruba. Typowy wzór ubarwienia Maine Coon to brązowy pręgowany z białymi stopami, klatką piersiową, pyskiem i końcem ogona; te o innych kolorach są czasami nazywane „mieszanką Maine Coon”. Maine Coon został nazwany pierwszą naturalną rasą Ameryki, ponieważ tak nie jest Maine Coon pochodzi z Ameryki Północnej. Jest to jedyna rodzima rasa pochodząca z kontynentu. Pierwsze egzemplarze tej rasy sprowadzono z Maine, Massachusetts i Nowej Szkocji na początku XIX wieku.

Korzyści z posiadania kota Maine Coon

Maine Coon to duże, długowłose koty o wyglądzie podobnym do szopa pracza. Sierść Maine Coon jest gruba, miękka i puszysta. Są bardzo zabawne i czułe. Maine Coon są znane ze swojej inteligencji i umiejętności rozwiązywania problemów.

Posiadanie kota rasy Maine Coon może być korzystne dla twojego zdrowia psychicznego, zapewniając towarzystwo, dając ci coś do opieki, które potrzebuje największej miłości ze wszystkich zwierząt na Ziemi, i dając ci kogoś, z kim możesz porozmawiać, kto będzie cię słuchał przez cały dzień bez osądzania cię lub wydawanie wyroku. Koty rasy Maine Coon są wspaniałymi zwierzakami dla tych, którzy szukają towarzysza. Wiadomo, że są inteligentne, czułe i delikatne w stosunku do dzieci, a także innych zwierząt.

Koty rasy Maine Coon znane są ze swoich wspaniałych kolorów i długiego, puszystego futra. Są również delikatne i kochające, więc są wspaniałymi zwierzakami! Maine Coony uwielbiają bawić się z dziećmi, więc są idealne dla rodzin z dziećmi. Lubią uwagę i pragną ludzkiego towarzystwa, więc jeśli pracujesz w domu, Maine Coon jest dla Ciebie dobrym wyborem.

 

O blogerze